Atrium Žižkov logo

Hudební Odyssea – Ivo Kahánek, Jan Ostrý a mladí

Pá 26. 01. 2024
18:00 | koncert | sál

Koncertní řada Hudební Odyssea vypráví příběhy setkávání mistrovství současné umělecké špičky s jiskřivou energií nejmladší hudební generace. Ti, kteří došli na pomyslný vrchol jsou připraveni předávat, sdílet s a inspirovat nastupující generaci. Společně se zanoří do fascinujících témat, které studium umění nabízí a které otevírá otázky samé podstaty lidství a úsilí. Lednový mezigenerační dialog tentokrát v interpretaci mentorského dua Kahánek a Ostrý a mladých talentů z Akademie MenART. 

Dvě významné osobnosti české klasické scény a mentoři Akademie MenART Ivo Kahánek a Jan Ostrý již podruhé ve společném večeru. Spojuje je mistrovství ve svém oboru a velkorysá podpora, kterou věnují právě nastupující generaci. „Mezi talentovaným žákem a profesionálním umělcem je jistě spousta rozdílů v dovednostech a zkušenostech, ale v jedné věci jsou – nebo by měli být – stejní: oba by měli cítit intenzivní touhu vyjadřovat se hudbou,“ doplňuje zakládající mentor Akademie MenART Ivo Kahánek.  

Na podiu je doplní mladí hudebníci z Akademie MenART. Mladistvou virtuositu představí nadaní klavíristé, laureáti řady ocenění ve svých věkových kategoriích Denis Stefanov a Semjen Yakimov z Gymnázia Hlavního města Prahy, kteří studují pod vedením pedagogů Petra Toperczera a Libuše Tiché, dále pak Nora Lubbadová ze ZUŠ Olešská, kde ji vede pedagožka Jaromíra Šnederflerová. Trojici doplní Magda Kovářová ze ZUŠ Frýdek – Místek pod vedením pedagožky Libuše Vondráčkové a Vivi Nguyen ze ZUŠ Jižní město, která pracuje v klavírní třídě Jarmily Holcové.   

Koncert otevře Sweg Trio příčných fléten ze ZUŠ Vysoké Mýto, které vede pedagožka Lada Štěpánková Polcarová. Na flétnu se představí ještě letošní stipendistka, Johana Švejnohová ze ZUŠ Česká Lípa, kterou vede pedagožka Michaela Mühlhansová. Společně se svým pedagogem, nyní již na Pražské konzervatoři, Janem Ostrým vystoupí jeho nynější žákyně Alice Štěpánková, absolventka ZUŠ J. A. Komenského Studénka ve flétnové třídě Markéty Tulejové.  

koncert ● vstupné 200 Kč, studenti, senioři, ZTP a ZTP/P 150 Kč ● 90 min ● pořádají MenART a Atrium Žižkov ● sál