Atrium Žižkov logo

Klavírní řada: Marek Kozák

Čt 24. 11. 2022
19:30 | sál

Koncert Klavírní řady tentokrát představí osmadvacetiletého pianistu Marka Kozáka, mimo jiná ocenění také laureáta prestižní klavírní soutěže Gezy Andy a semifinalistu Mezinárodní klavírní soutěže Fryderyka Chopina ve Varšavě. Mezinárodně uznávaný umělec spojovaný s neomylnou technikou, bohatou paletou zvukových rejstříků a vrozenou muzikalitou posluchače si při svém představení podmaní širokým rejstříkem skladeb J. S. Bacha a P. I. Čajkovského.

Přijďte si poslechnout, jak Marek Kozák dokáže podle M. Bátora z ČRo Vltava „předat s velkou pokorou a bez okázalých gest to, co chtěl skladatel vyjádřit“.

PROGRAM

Johann Sebastian Bach
Francouzská suita G dur BWV 816
I. Allemande
II. Courante
III. Sarabande
IV. Gavotte
V. Bourrée
VI. Loure
VII. Gigue

Sergej Prokofiev
Sonáta č. 2 d moll op. 14
I. Allegro ma non troppo
II. Scherzo. Allegro marcato
III. Andante
IV. Vivace

— přestávka —

Petr Iljič Čajkovskij
Šest skladeb op. 19
I. Rêverie du soir
II. Scherzo humoristique
III. Feuillet d’album
IV. Nocturne
V. Capriccioso
VI. Thème original et variations

VSTUPNÉ 350 KČ / STUDENTI, SENIOŘI ZTP A ZTP/P 250 KČ

90 MIN


KLAVÍRNÍ ŘADA
Koncertní klavírní řada pro rok 2022 provede posluchače především klasickou klavírní tvorbou. Chybět ovšem nebude ani exkurz do světa jazzu.
Martina Kasíka nemusíme publiku Atria dlouze představovat. Náš častý host a přední osobnost české klasické hudební scény zahájí cyklus společně se svou ženou Kristinou Kasíkovou repertoárem pro klavír na čtyři ruce. Nestor jazzové scény sedmdesátiletý jubilant Milan Svoboda se představí jako sólový hráč, ale také v duu s vibrafonistou Radkem Kramplem. Pozvání do Atria přijala vynikající polská pianistka mladé generace Maria Gabryś–Heyke, která je ceněna pro svou bohatou hudební zkušenost získanou během studií na Akademii Fryderyka Chopina ve Varšavě, na Vysoké hudební škole ve švýcarském Luzernu a basilejské Schola Cantorum Basiliensis (hra na pianoforte). Závěrečný recitál bude patřit osmadvacetiletému pianistovi Marku Kozákovi, který má i přes své mládí na svém kontě spolupráci s předními českými orchestry, pravidelně koncertuje v zahraničí a je laureátem nejprestižnějších klavírních soutěží, jako je soutěž Gézy Andy v Curychu (2021).