Atrium na Žižkově

Klavírní řada: Marek Kozák

Čt 24. 11.
trvá do
Čt 24. 11.

19:30

Marek Kozák patří bezpochyby k předním mladým osobnostem české hudební scény. Kritika u hudebníka oceňuje velkou pokoru k interpretovaným autorům, vystupování bez okázalých gest a především obrovskou muzikalitu. Laureát mnoha významných mezinárodních soutěží si naposledy odnesl třetí místo z jednoho z nejprestižnějších klavírních klání – soutěže Gezy Andy v Curychu (2021). Přes svůj mladý věk má na svém kontě četné zkušenosti se spolupracemi s předními českými orchestry (FOK, PKF, Janáčkova filharmonie, Moravská filharmonie a další).

Marek Kozák je také výborným varhaníkem. Varhany a klavír studoval na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. Na pražské HAMU pokračoval ve třídě profesora Ivana Klánského. Absolvoval četné mistrovské kurzy pod vedením světoznámých klavírních virtuózů (Eugen Indjic, Murray Perahia, Garrick Ohlsson a další).

Délka: 90 minut

KLAVÍRNÍ ŘADA
Koncertní klavírní řada pro rok 2022 provede posluchače především klasickou klavírní tvorbou. Chybět ovšem nebude ani exkurz do světa jazzu.
Martina Kasíka nemusíme publiku Atria dlouze představovat. Náš častý host a přední osobnost české klasické hudební scény zahájí cyklus společně se svou ženou Kristinou Kasíkovou repertoárem pro klavír na čtyři ruce. Nestor jazzové scény sedmdesátiletý jubilant Milan Svoboda se představí jako sólový hráč, ale také v duu s vibrafonistou Radkem Kramplem. Pozvání do Atria přijala vynikající polská pianistka mladé generace Maria Gabryś–Heyke, která je ceněna pro svou bohatou hudební zkušenost získanou během studií na Akademii Fryderyka Chopina ve Varšavě, na Vysoké hudební škole ve švýcarském Luzernu a basilejské Schola Cantorum Basiliensis (hra na pianoforte). Závěrečný recitál bude patřit osmadvacetiletému pianistovi Marku Kozákovi, který má i přes své mládí na svém kontě spolupráci s předními českými orchestry, pravidelně koncertuje v zahraničí a je laureátem nejprestižnějších klavírních soutěží, jako je soutěž Gézy Andy v Curychu (2021).


Děkujeme, že nám pomáháte dodržovat aktuální mimořádná opatření. Najdete je na https://atriumzizkov.cz/mimoradna-opatreni