Atrium Žižkov logo

Komentovaná prohlídka Ruce za zády a ticho

Po 13. 11. 2023
16:00 | výstavní projekt | galerie

Komentovaná prohlídka výstavy Ruce za zády a ticho s kurátorem výstavy Fuczikem. 

Všeobecný školní řád v příštím roce oslaví 250 let, školský zákon pak 155. Od jejich vzniku prošla většina škol částečnou transformací, prostory a metody se však zásadně nezměnily. Lze vůbec mluvit o snaze reformovat školství, pokud stále využíváme fyzický prostor a prostředky vzniklé před 150+ lety?  

Výstava Ruce za zády a ticho je uměleckou reflexí vývoje a podob českého školství. Odborná část vznikla ve spolupráci se společností EDUin. Akce se koná se v rámci Týdne svobody spolku Díky, že můžem, který sdružuje od 11. do 17. listopadu kulturní a vzdělávací akce, které spojuje svoboda, demokracie a aktuální společenské výzvy. 

Týden svobody spojuje akce před 17. listopadem, které se zaměřují na témata svobody a demokracie, lidských práv a vzdělávání o nedávné historii. Díky, že můžem spolu se spřátelenými spolky, institucemi a prostory připravili pro Pražany různorodý program ještě před oslavou státního svátku, která bude vrcholit Korzem Národní přímo v srdci Prahy. 

Vystavující umělkyně*ci: Kolektiv Prádelna, Jiří Kovanda, Hynek Alt, Jaro Varga, Jan Zdvořák Kurátor: Ondřej Horák (Fuczik) 

● vstup zdarma ● 60 min