Atrium Žižkov logo

Komorní řada: Belfiato Quintet

Út 21. 11. 2023
19:30 | sál

Držitelé Ceny Českého spolku pro komorní hudbu, 1. ceny ze soutěže Antonína Rejchy, laureáti mezinárodní soutěže dechových kvintet Henri Tomasiho a nominanti hudebního ocenění Anděl 2022. Nejvýraznější české dechové kvinteto své generace uvede v Atriu zásadní díla českých skladatelů 20. století – Josefa Bohuslava Foerstera, Leoše Janáčka a jeho žáka Pavla Haase.  

Program zahájí Foersterovým monumentálním kvintetem, který vznikl na doporučení samotného Gustava Mahlera, následovat bude jedinečný dechový sextet “Mládí” s basklarinetem, pozdní dílo tehdy již stárnoucího Leoše Janáčka. Večer zakončí raná kompozice Pavla Haase, v jehož dechovém kvintetu se promítá ohromující hloubka tvorby Janáčkova žáka.  

Program 

Josef Bohuslav Foerster: Dechový kvintet, Op. 95 

Pavel Haas: Dechový kvintet, Op. 10 

Leoš Janáček: Dechový sextet „Mládí“ 

 

Abonmá a vstupné 

Abonmá zahrnuje slevu na vstupenky, vítací přípitek a garantované místo v sále – pořídíte je na tomto odkaze.
Plná cena 1 200 Kč / Studenti, senioři, ZTP a ZTP/P 800 Kč
Jednotlivé vstupné 350 / 250 Kč


O Komorní řadě 2023/2024

Intimní hudební prožitek a těsný kontakt posluchače s interprety. Právě v tom tkví kouzlo komorní hudby, jež byla původně komponována pro menší sály. A díky tomu může přirozeně vyniknout v tradičním prostoru bývalého barokního kostela Atria na Žižkově.

Druhý ročník Komorní řady nabídne cyklus čtyř programově rozmanitých hudebních večerů. Zahajovací koncert potěší především příznivce sólového klavíru. Tomáš Vrána otevře sezónu recitálem, v němž představí fundamentální, ale i ojediněle uváděná díla klavírní literatury. Vystoupí přední ansámbly a zvučná jména domácí scény – Belfiato Quintet či duo houslisty Jiřího Vodičky a klavíristy a ředitele České filharmonie Davida Marečka. Příležitost dáváme také vycházejícím talentům. Současnou mladou generaci reprezentuje v nabídce nadcházející sezóny Ševčík Quartet. Jednotící linkou koncertů komorních ansámblů bude hudba tuzemských autorů. Ryze domácím programem se tak připojíme k oslavám Roku české hudby 2024. Kromě brilantní virtuózní hry všech účinkujících se můžete těšit na erudované promluvy o skladatelích a skladbách, o souvislostech a zajímavostech od samotných interpretů.