Atrium Žižkov logo

Komorní řada: Jiří Vodička a David Mareček

Út 20. 02. 2024
19:30 | sál

Nový projekt houslisty Jiřího Vodičky a klavíristy a generálního ředitele České filharmonie Davida Marečka se věnuje interpretaci skladeb Antonína Dvořáka. Síla skladeb v kombinaci s virtuozitou obou hráčů nabízí jedinečnou možnost plně se ponořit do Dvořákova hudebního světa, v němž je místo pro radost, lásku, harmonii, ale i melancholii a naději.

Jiří Vodička, koncetní mistr České filharmonie, patří k nejtalentovanějším umělcům na scéně české klasiky. Kritika se v souvislosti s jeho hudebním projevem nebojí použít spojení jako “nejhlubší cit bez sentimentálního patosu” či “oduševnělá interpretace”. David Mareček je vystudovaným klavíristou, na svém kontě má spolupráci se světovými hvězdami jakými jsou violoncellistky Alisa Weilerstein a Micheala Fukačová nebo operní pěvec Jan Martiník.  

Program 

Antonín Dvořák: Romantické kusy 

 1. Allegro moderato (Cavatina) 
 2. Allegro maestoso (Capriccio) 
 3. Allegro appassionato (Romanza) 
 4. Larghetto (Elegia) 

 Antonín Dvořák: Sonáta pro housle a klavír 

 1. Allegro, ma non troppo
 2. Poco sostenuto
 3. Allegro molto

Antonín Dvořák: Sonatina pro housle a klavír G dur op. 100  

 1. Allegro risoluto
 2. Larghetto
 3. Scherzo
 4. Finale (Allegro)

 Antonín Dvořák: Romance pro housle a klavír op. 11 

Antonín Dvořák: Mazurek pro housle a klavír op. 49  

Abonmá a vstupné 

Abonmá zahrnuje slevu na vstupenky, vítací přípitek a garantované místo v sále – pořídíte je na tomto odkaze.
Plná cena 1 200 Kč / Studenti, senioři, ZTP a ZTP/P 800 Kč
Jednotlivé vstupné 350 / 250 Kč


O Komorní řadě 2023/2024

Intimní hudební prožitek a těsný kontakt posluchače s interprety. Právě v tom tkví kouzlo komorní hudby, jež byla původně komponována pro menší sály. A díky tomu může přirozeně vyniknout v tradičním prostoru bývalého barokního kostela Atria na Žižkově.

Druhý ročník Komorní řady nabídne cyklus čtyř programově rozmanitých hudebních večerů. Zahajovací koncert potěší především příznivce sólového klavíru. Tomáš Vrána otevře sezónu recitálem, v němž představí fundamentální, ale i ojediněle uváděná díla klavírní literatury. Vystoupí přední ansámbly a zvučná jména domácí scény – Belfiato Quintet či duo houslisty Jiřího Vodičky a klavíristy a ředitele České filharmonie Davida Marečka. Příležitost dáváme také vycházejícím talentům. Současnou mladou generaci reprezentuje v nabídce nadcházející sezóny Ševčík Quartet. Jednotící linkou koncertů komorních ansámblů bude hudba tuzemských autorů. Ryze domácím programem se tak připojíme k oslavám Roku české hudby 2024. Kromě brilantní virtuózní hry všech účinkujících se můžete těšit na erudované promluvy o skladatelích a skladbách, o souvislostech a zajímavostech od samotných interpretů.