Atrium Žižkov logo

Komorní řada: Tomáš Vrána / klavír

Út 12. 09. 2023
19:30 | sál

Tomáš Vrána, kritikou vynášen jako jedna z nejzajímavějších osobností současné mladé generace klavíristů, provede publikum od nejstarších epoch klasické hudby až po současné trendy.

Koncert zahájí kratičká sonáta barokního mistra Domenica Scarlattiho, následovat budou skladby romantiků Fryderyka Chopina a Franze Liszta. Meditativní, melancholickou náladu představí snové Plejádové tance japonského skladatele Takashiho Yoshimatsu, první polovinu recitálu uzavře ohňostroj barev v Pohledu ducha radosti z cyklu Dvaceti pohledů na Ježíška Oliviera Messiaena. V druhé části recitálu pak zazní jediné, avšak impozantní dílo – Lisztův „opus magnum”, Sonáta h moll pro klavír. 

Program 

Domenico Scarlatti: Sonáta f moll K. 519  
Fryderyk Chopin: Balada f moll op. 52 č. 4  
Ferenc Liszt: Transcendentální etuda „Harmonie večera”  
Takashi Yoshimatsu: Plejádové tance op. 85  
Olivier Messiaen: Dvacet pohledů na Ježíška – X. Pohled ducha radosti   

—– přestávka —– 

Ferenc Liszt: Sonáta h moll

 

Abonmá a vstupné 

Abonmá zahrnuje slevu na vstupenky, vítací přípitek a garantované místo v sále – pořídíte je na tomto odkaze.
Plná cena 1 200 Kč / Studenti, senioři, ZTP a ZTP/P 800 Kč
Jednotlivé vstupné 350 / 250 Kč


O Komorní řadě 2023/2024

Intimní hudební prožitek a těsný kontakt posluchače s interprety. Právě v tom tkví kouzlo komorní hudby, jež byla původně komponována pro menší sály. A díky tomu může přirozeně vyniknout v tradičním prostoru bývalého barokního kostela Atria na Žižkově.

Druhý ročník Komorní řady nabídne cyklus čtyř programově rozmanitých hudebních večerů. Zahajovací koncert potěší především příznivce sólového klavíru. Tomáš Vrána otevře sezónu recitálem, v němž představí fundamentální, ale i ojediněle uváděná díla klavírní literatury. Vystoupí přední ansámbly a zvučná jména domácí scény – Belfiato Quintet či duo houslisty Jiřího Vodičky a klavíristy a ředitele České filharmonie Davida Marečka. Příležitost dáváme také vycházejícím talentům. Současnou mladou generaci reprezentuje v nabídce nadcházející sezóny Ševčík Quartet. Jednotící linkou koncertů komorních ansámblů bude hudba tuzemských autorů. Ryze domácím programem se tak připojíme k oslavám Roku české hudby 2024. Kromě brilantní virtuózní hry všech účinkujících se můžete těšit na erudované promluvy o skladatelích a skladbách, o souvislostech a zajímavostech od samotných interpretů.