Atrium Žižkov logo

O kousek blíž DUŠI – Jak se postavit sama za sebe a necítit se u toho blbě

Ne 12. 11. 2023
13:00–16:30 | talk show | sál

Ojedinělá talk show Kristýny Klímové, autorky oblíbeného podcastu O kousek blíž, se zaměřením na duševní zdraví. Setkání, díky kterému si budete o kousek blíž nejen samy k sobě, ale i jedna k druhé. Tentokrát si budeme povídat s Natálií Roček Berglowcovou a Jasmínou Houdek na téma hranic aneb Jak se postavit sama za sebe a necítit se u toho blbě. 

Hranice potřebujeme. A jejich nastavování je daleko víc o nás samotných než o jiných lidech. Popovídáme si třeba o tom, jak efektivně vyjádřit své potřeby, jak přesně říkat „NE“, jak si hranice chránit a co dělat, když dojde k jejich narušení nebo jak si poradit s veškerými pocity u sebe i u druhých, které se zpevňováním hranic často přicházejí. 

NATÁLIE ROČEK BERGLOWCOVÁ 

Naše tělo, pocity i intuice jsou velmi dobrými pomocníky při rozlišování, co je pro nás ještě v pořádku a co už ne. Jak se na sebe napojit, těmto indikátorům porozumět a využít je při nastavování svých osobních hranic? O tom si budeme povídat s psycholožkou, somatickou koučkou, lektorkou a psychoterapeutkou zaměřenou na tělo. 

JASMÍNA HOUDEK 

Se zakladatelkou a instruktorkou Moderní sebeobrany se zaměříme na svou sílu a jak ji můžeme využít, když se potřebujeme za sebe postavit. Popovídáme si třeba o tom, jak se naučit ozvat a zastat se i ostatních, když to potřebují, jak pracovat s tím, když v nepříjemné situaci zamrzneme, a jak se naučit říkat jasné „NE“ – na pozvánky, které nám nedávají smysl i na chování třeba nevhodně žertujících kolegů, příbuzných či dalších (ne)známých lidí. 

VSTUPNÉ 650 KČ, VSTUPENKY PRODÁVÁ ORGANIZÁTOR NA WWW.OKOUSEKBLIZ.CZ/. POŘÁDAJÍ O KOUSEK BLÍŽ & ATRIUM NA ŽIŽKOVĚ.