Atrium na Žižkově

Svatby v Atriu na Žižkově

Stodoly jsou sice v módě, ale kostel je kostel. Řekněte si své ano v odsvěceném kostelíku uprostřed Žižkova. Vejde se do něj až 80 hostů a kromě obřadu tu můžete uspořádat i jinou společenskou akci. Součástí kulturního centra Atrium je totiž i kavárna a krásná zahrada.

Níže si projděte nejčastější otázky a odpovědi týkající se pronájmu Atria pro svatby. Pokud budete mít další dotazy, nebo se rozhodnete svatbu u nás uspořádat, ozvěte se Janě Gajové na e-mail jana.gajova@zatrojku.cz nebo jí zavolejte na 775 271 737. Ráda s vámi domluví vše potřebné.

 

 

Kdo nás oddá?

Chci svatbu od městské části Praha 3

Obřady v Atriu na Žižkově pořádá městská část vždy druhý čtvrtek v měsíci. Jako první kontaktujte vedoucí matriky Pavlínu Neuwirthovou e-mailem na neuwirthova.pavlina@praha3.cz nebo telefonicky na 222 116 234 a domluvte se na hodině obřadu a podrobnostech. Tato služba je zdarma a není třeba si Atrium pronajímat zvlášť.

Pokud byste po obřadu rádi uspořádali v Atriu také oslavu, která by na vaše “ano” plynule navázala, domluvte se s matrikou, aby vás oddávající oddal jako poslední. Prostor pro oslavu si od nás musíte pronajmout za stejných podmínek jako v následujícím odstavci.

Oddávajícího už mám

Svatba je tak standartním pronájmem a na všech podrobnostech se domluvíte s Janou Gajovou z Atria (kontakt viz výše).

Jaké prostory si mohu pronajmout?

kostelní loď/sál

 • kapacita: max 80 hostů
 • vybavení: varhany, klavírní křídlo, základní zvuková technika na mluvené slovo, možnost projekce.
 • Kromě obřadu zde můžete uspořádat i poklidnější oslavu s ohledem na cenné vybavení sálu.

zahrada

 • kapacita: max 120
 • bez technického vybavení (můžeme vám doporučit pronájem techniky i zvukaře)

patio

 • kapacita: 20-30 dle uspořádání (sezení u stolečků, bistrostolky rozmístěné v prostoru, sezení u společné tabule)

kavárna

 • kapacita max: 20

Mohu si objednat catering?

Občerstvení vám může zajistit kavárna Kafe Atrium. S jejími provozovatelkami se spojte e-mailem na info@kafeatrium.cz nebo jim zavolejte na 722 960 099.

Kavárna pro vás má připraveno několik variant svatebních balíčků zahrnujících různé varianty občerstvení a výzdoby. Stačí se spojit s provozovatelkami a dohodnout se na vašich individuálních požadavcích.

Pokud se rozhodnete využít pro zajištění občerstvení jiného dodavatele, je podmínkou, aby se Kafe Atrium podílelo na cateringu dodáním veškerých nápojů. Důvodem je naše snaha podpořit provoz kavárny, která má svůj provoz soužitím s kulturním centrem často ztížen.

Jak funguje svatba za chodu kulturní organizace?

Součástí Atria je i galerie. Pokud v ní probíhá výstava, musí zůstat přístupná veřejnosti. Svatebčané se do ní mohou podívat také. Stejně tak všechny prostory, které nebudete mít pronajaty, zůstanou k dispozici veřejnosti

Jak je to s nočním klidem?

Protože se Atrium nachází uprostřed bloku obytných domů, je potřeba brát ohled na místní a dodržovat večerní klid.

 • Pokud budete mít na zahradě kapelu nebo reprodukovanou hudbu, musí přestat hrát ve 20:00
 • Hosté se musí ze zahrady a patia přesunout do vnitřních prostor nejpozději ve 22:00
 • Po 22:00 je nutné zachovávat venku klid a zavírat dveře do vnitřních prostor
 • Oslava musí být ukončena do 0:00 a hosté by tou dobou už měli areál opustit

Jaké jsou ceny pronájmu?

kostelní loď/sál + zahrada:

 • 4 až 5 hodin 15 000,-
 • 6 a více hodin 22 000,-

zahrada:

 • 4 až 5 hodin 8 000,-
 • 6 a více hodin 15 000,-

patio:

 • 1 hodina 400,-
 • při zajištění cateringu Kafe Atrium je prostor patia k dispozici zdarma

Nejsme plátci DPH

Příplatek 5 000,- účtujeme, pokud bude na svatbě více než 100 návštěvníků, abychom pokryli větší spotřebu energií a hygienických pomůcek na toaletách.
Za každou další započatou hodinu trvání vaší akce po 22 hodině vám bude účtován příplatek nad stanovený pronájem 2 000Kč/hod.

V případě, že byste si chtěli prostor den předem dekorovat nebo byste nezvládli odstranit vlastní dekorace v den svatby, je třeba připočítat za každou hodinu strávenou navíc v prostorách Atria 800,- Kč. Tím jsou myšleny časy mimo váš placený pronájem Atria (v den před a den po). Samotné dekorace nezprostředkováváme.

Kde mohu zaparkovat?

Můžeme vám zajistit dvě parkovací místa přímo před Atriem. V blízkosti pak můžete parkovat například pod Žižkovskou věží.

 

 

Pokud budete mít zájem u nás váš svatební den uspořádat, rádi se s vámi potkáme na osobní schůzce v Atriu. Můžeme zajistit i setkání s provozovatelkami kavárny, abyste vše vyřešili během jedné návštěvy.