Atrium Žižkov logo

Výstavní projekt Pro(č) umění?

St 20. 04. 2022

Musí být umění vždycky krásné? Smí se v galerii smát? A co když někdo má umělecké střevo?

V Galerii Atrium se otevírá interaktivní expozice, která návštěvníky vezme do zákulisí umělecké tvorby, odpoví na otázky, které si roky pokládali (nebo je na ně vůbec nenapadlo se zeptat), a představí díla významných českých a slovenských umělců současnosti. Na rozdíl od mnohých jiných výstav na té v Galerii Atrium se můžete k uměleckým dílům přiblížit, pustit se s nimi do řeči a stát se součástí expozice. Výstava bude bavit i děti a doplní ji výtvarné workshopy, setkání a debaty s umělci či lektory a popularizátory výtvarného umění. Kurátorem výstavního projektu, který vznikl ve spolupráci se Slovenskou národní galerií, je Fuczik. Expozice vychází ze stejnojmenné publikace, za níž stojí mezinárodní vzdělávací platforma Máš umělecké střevo?

Umělci: David Böhm, Jiří Franta, Krištof Kintera, Eva Jiřička, Kakalík, Daniela Krajčová, Aleš Novák, Rafani, Lucia Sceranková

 

Výstava byla pro úspěch prodloužena a navštívit ji můžete do 30. října 2022.

Galerie je otevřena st-ne od 14:00 do 19:00. Vstup zdarma.

 

EDUKAČNÍ PROGRAMY

Součástí výstavy jsou také edukační programy pro 1. a 2. stupeň ZŠ.  Netradiční expozicí žáky provede v 60 minutách zkušený lektor/ka.

Cena programu je 60 Kč/dítě. Doprovod zdarma. Edukační program je možné rezervovat na každý všední den od 20. 4. 2022 do 25. 9. 2022 ve vámi vybraný čas.  

Rezervaci prosím zašlete minimálně 14 dní před vybraným termínem na e-mail kristyna.kalivodova@zatrojku.cz. Kapacita je omezená.

 

PRO (Č) UMĚNÍ DĚTEM – PROGRAMY PRO RODINY S DĚTMI 

Součástí výstavy Pro (č) umění? jsou také lektorované programy pro děti a jejich rodiče/nebo bez rodičů ve dvou věkových skupinách:

5 až 7 let 
8 až 12 let

Vezměte svoje děti na výstavu a svěřte je zkušené lektorce, která je v 60 minutách provede netradiční expozicí. Přítomnost rodičů není nutná, ale možná.

 

PRACOVNÍ LIST

Chcete vědět, s jakým, mimo jiné, materiálem pracují naše lektorky a lektoři? Nebo byste si rádi vytiskli zábavu na doma? Pracovní list k výstavě najdete ke stažení zde

 

Projekt vzniká za podpory Magistrátu hlavního města Prahy, Ministerstva kultury České republiky a Státního fondu kultury České republiky.

Fotokredit: Ivan Svoboda, Petr Machan