Atrium Žižkov logo

Zažít město jinak – Atrium na Žižkově a ulice Čajkovského

So 18. 09. 2021
Za zábavou není potřeba chodit daleko. Stavte se v sobotu 18. září mezi 13:00 a 18:00 v A triu na Žižkově a Čajkovského ulici a užijte si koncerty, stand-up vystoupení, autorská čtení nebo výstavy. Potkejte se se sousedy a seznamte se s činností místních organizací. Nezapomněli jsme ani na občerstvení, takže budete moct ochutnat napečené dobroty od obyvatel z okolí nebo z naší skvělé kavárny Kafe Atrium. Touto slavností se opět zapojujeme do celorepublikového festivalu Zažít město jinak, který sbližuje sousedy a dostává kulturu do veřejného prostoru. Na programu se podílejí místní obyvatelé, živnostníci i neziskovky. Festival vznikl už v roce 2006 a vloni se do něj zapojilo 85 míst po celém hlavním městě. Mnohdy se díky němu ulice promění v pěší zóny, protože z nich zmizí auta. Nejlepší je, že ve stejný den můžete skočit ještě do našeho sesterského kulturního centra Vozovna, které také připravuje vlastní program!

VSTUP ZDARMA


Program:

13:0018:00 Českobratrská církev evangelická – Druhý sbor v Praze 3 Žižkově – Čajkovského 10

Přijďte si dát s námi kávu a domácí buchty a přispět tak na dobrou věc! Připojujeme se ke sbírce Diakonie, k projektu „Kmotrovství“ http://www.kmotrovstvi.cz

Pro děti bude připraven výtvarný workshop – tvorba plátěných tašek podle vašich představ pomocí zažehlování voskovek a výroba kašírovaných masek.

Polovina z příspěvku na tvorbu tašek půjde také na sbírku „Kmotrovství“.

13:0018:00 Ekocentrum Koniklec – prezentace, workshopy

Ekocentrum Koniklec vám na zahradě Atria vám představí, čím se momentálně zabývá. Aktuálně nejvíce řeší téma Adaptace na změnu klimatu a připraveny budou i zajímavé aktivity pro malé i větší děti.

13:0018:00 Diakonie Českobratské církve evangelické – výstava, dílny a dobroty

Středisko celostátních programů a služeb Diakonie ČCE ve spolupráci s nadací Weltethos připravily putovní výstavu s názvem Světový étos, která prezentuje myšlenky nedávno zesnulého švýcarského teologa a religionisty Hanse Künga.

13:0018:00 Swap květin a knih

V Atriu máme již rok swapovací poličku. Na ní můžete měnit rostliny a knihy během celého roku, ne jen o naplánovaných swapech. A aby se rostliny necítily samy, polička slouží i pro swap knih.

13:0018:00 Tvorba mýdel pro děti s paní Kateřinou

V kreativní dílně se s paní Kateřinou naučíte vyrobit mýdlo z měsíčku lékařského, které je vhodné pro děti.

13:00–18:00 Stánek Nakladatelství Argo

Žižkovské nakladatelství Argo bude mít na festivalu vlastní prodejní stánek, kde vám budou prezentovat svou aktuální tvorbu.

13:15 – 13:30 Autorské čtení Petry Hůlové – Liščí oči

Na akci proběhne jedno z prvních autorských čtení nové knihy autorky Petry Hůlové – Liščí oči, která vyjde v Nakladatelství Argo na začátku září.

Na místě bude možné knihu nejen zakoupit, ale také nechat si ji od autorky na místě podepsat, po autorském čtení proběhne autogramiáda.

13:30–14:15 Ufftenživot – Variace na představení This is not a love song

Program, speciálně připravený pro akci Zažít město jinak, vychází z představení „This is not a love song“.

Kromě ukázky představení se můžete těšit také na miniworkshop, kde se spolu s herečkami můžete na chvíli podílet na tvorbě představení a zazpívat si.

14:00–18:00 Interaktivní výstavní projekt ZACHRAŇ JÍDLO! – Galerie Atrium na Žižkově

Autory výstavního projektu jsou kurátor Fuczik a umělci Vendula Chalánková a Viliam Slaminka. Pracují s fakty dodanými organizací Zachraň jídlo a srozumitelně je představují veřejnosti v interaktivním prostoru, který vzdělává a baví. Návštěvníci do výstavy zasahují, doplňují ji a obohacují její poselství o vlastní zkušenosti.

14:30–15:00 Koncert – Dvouhlavej Kluk

Indie písničkář Vojtěch Černý alias Dvouhlavej kluk se hlásí k vlně indie folkových písničkářů, jeho texty jsou o úzkostech a odcizenosti člověka v moderním světě.

15:00–15:15 Autorské čtení a prezentace publikace – Jiří Krejčík – Smaženky a Machři

Jak se vyspat na jednom lehátku se třemi úplně cizími lidmi? Které indické nádraží vypadá jako perníková chaloupka? Jaké odškodné vám vyplatí indické dráhy, pokud vám během přepravy ztratí vašeho slona? Indie může vypadat nepochopitelně a neuchopitelně, ale když máte šikovného průvodce, všechno najednou začne dávat smysl. Nebo aspoň skoro všechno.

15:15–16:00  Koko Comedy – stand-up comedy

Jsme Koko Comedy – jediná a tudíž nejlepší dívčí stand-up skupina v Česku, jmenovitě Kateřina Hašková a Lucie Macháčková a těšíme se na vás a vaše bránice!

16:15–16:45 Vozovna Výtoň

Vozvna Výtoň je sólový projekt textaře a kytaristy rockové kapely Vlkobití, Františka Václavíka, kterého na sólovou kytaru doprovází Tomáš Smyčka. Názory ohledne žánru se dosti liší – někdo tomu říká hodně divnej folk, nebo akustickej punk. Pro mě to je „fuckfolk.“ Nechte se unést do vesmírů v mojí hlavě a posuďte sami.

17:00–17:45 Koncert – Venika Hartlyn

Venika Hartlyn je klavíristka a písničkářka pocházející z Moravy. Jádrem její muziky je klavír, osobitý hlas a cit pro melodie. Doposud vydala dvě EP a live session z klubu Kaštan v Praze. Debutové EP Songflowers (2020) následovalo o rok později EP Devotedly (2021) s přesahy do art popu.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Na základě mimořádných opatření ze dne dne 31. července 2021 platí pro účast na našich akcích nové podmínky.

Při vstupu je nutné se prokázat:

• negativním PCR testem, který je starý maximálně 7 dní od odběru
• antigenním testem, který je starý maximálně 72 hodin od odběru
• dokladem o nákaze v posledních 180 dnech
• certifikátem o absolvování druhé dávky očkování, od které uplynulo nejméně 14 dní
• certifikátem o absolvování jednodávkového očkování, od kterého uplynulo nejméně 14 dní

Pozor! U vstupu již není možné prokázat se čestným prohlášením!

Dále vás prosíme o dodržování 3R:

• myjte si ruce
• noste respirátory (i venku)
• dodržujte rozestupy
Na děti do 6 let se tyto podmínky nevztahují. Mladší 18 let mohou mít potvrzení o bezinfekčnosti od své školy či od zákonného zástupce.