Atrium Žižkov logo

Zažít město jinak – Atrium Žižkov a ulice Čajkovského

So 16. 09. 2023
11:00–18:00 | komunitní akce | zahrada

Užijte si kouzlo své čtvrti a ducha sousedské pospolitosti. Seznamte se se sousedy i činností místních organizací, které pro vás společně připravují program v oblíbeném vnitrobloku a přilehlé ulici Čajkovského. Čeká vás lekce jógy, sousedský piknik, chill DJ musik, koncert i workshopy. 

✨ PROGRAM
➰ 11:00–19:00 Výstavní projekt EARTH v galerii
➰ 11:00–18:00 Prodej lokálních tvůrců na zahradě
➰ 11:00–12:00 Jóga s Eliškou Černou na zahradě
➰ 12:00–15:00 Workshop tvorby linortů s Druhým sborem ČCE na Žižkově (Čajkovského 1639/10)
➰ 12:00–16:00 DJ set by EL na zahradě
➰ 12:00–16:00 Sousedský piknik na zahradě
➰ 13:00 – 16:00 Workshop tvorby bylinkové soli se Zuzanou Vosýnkovou
➰ 13:00 – 16:00 Výtvarný workshop pro děti se Studiem Yervor
➰ 13:00–16:00 Otevřený atelier Maškrtnica (Bořivojova 60)
➰ 14:00 – 14:45 Koncert Coubey – indie, folk, pop
➰ 16:00–18:00 Koncert Hraju v patiu pro pejsky – Duo Fuego
—–
PRODEJ LOKÁLNÍCH PRODEJCŮ 11:00 – 18:00:
ABSOLUTNO_DESIGN
Začalo to jako školní projekt jedné z nás a brzy poté jsme se rozšířily mimo školní půdu. Již ve čtyřech děvčatech jsme společně vytvořily náš první produkt, designové šály, díky kterým jsme odstartovaly naše podnikání. Na Zažít město jinak s sebou neseme kvalitní trika, na která tiskneme samy sítotiskem vlastní designy, perlové prsteny, grafické printy a další. Jsme tvůrčí skupina grafických designérek. Tvoříme neotřelé kousky, tvoříme Absolutno.
Více: https://www.instagram.com/absolutno_design/
POLETUCHA
Jsme dvě ségry, co pořád někde lítají, proto Poletucha. Šijeme převážně sukně s přírodními motivy, sem tam nějaká ta malůvka. Rády nosíme sukně ve městě, v přírodě, vlastně kdekoliv a snažíme se tento trend dostat i mezi outdooráky do hor. Najdete u nás drobnosti v podobě hygienických taštiček na zip, zerowaste věciček nebo nákrčníků z merinovlny. Podporujeme české tvůrce látek, blízké jsou nám přírodní materiály.
Více: https://www.instagram.com/mk.poletucha/
HÁČKOVANÉ PRODUKTY + PORADNA – Zdenka Kršíková
Jsem máma na mateřské, vášnivá tvůrčí duše, která se dlouhé roky a s láskou věnuje háčkování, pletení, šití a třeba i tvorbě z polymerové hmoty. Mé ruce vytvářejí krásné kousky, které spojují radost ze zručnosti s láskou k recyklaci a DIY projektům.
Na trzích poskytnu “háčkovací poradnu” pro všechny nadšence do háčkování a ručních prací a také představím širokou škálu mých výrobků – od krásných háčkovaných náušnic, recyklovaných záložek a hravých klíčenek po barevné čelenky, podtácky i háčkované plyšáčky. Každý kousek je plný lásky a péče.
VÝSTAVA A PRODEJ TISKŮ – Kateryna Dobroier (UA)
Začala kreslit v roce 2019 akvarelem, pak digitálně a akrylem. Před 1,5 roku přijela z rodného města Oděsy do Prahy.
Pracuje z oděvními značkami, ukrajinským nakladatelstvím, vytváři plakáty, obrazy, pohlednice a další. Kreslí na různá témata, miluji moře, přírodu a dětskou ilustraci.
Více: https://www.instagram.com/k.dobroyer

STÁNEK „Běhejme a pomáhejme útulkům“ – 13:00 – 18:00

Stánek neziskové organizace Běhejme a pomáhejme útulkům, kde budete moci zakoupit některý z jejich krásných výrobků, jako jsou trička, náramky, hrníčky a mnoho dalšího. Vaším nákupem přispějete celou částkou na podporu útulků v České republice. Více o organizaci na: https://www.behproutulky.cz/

WORKSHOPY:
WORKSHOP tvorby Linoritů – DRUHÝ SBOR ČCE na Žižkově, před provozem na Čajkovského 1639/10
Tvořivá výtvarná dílna – výroba linoritů, které si návštěvníci budou moci odnést.
Program připravuje druhý sbor České církve evangelické na Žižkově.
Více: zizkov2.evangnet.cz
WORKSHOP – VÝTVARNÝ WORKSHOP pro děti (13:00 – 16:00) + prodej výrobků – YERVOR STUDIO
Objevujte zázraky přírody prostřednictvím techniky otisku. Tento workshop nabízí jedinečnou příležitost se sžít se světem přírody a vlastní fantazie. Prostřednictvím řízených aktivit společně vytvoříme originální výtisky inspirované listy, semínky a dalšími přírodninami. Tato praktická zkušenost nejen rozvíjí kreativitu, ale také podporuje hluboké uznání krásy přírody. Vydejte se s námi na hravou cestu do světa otisků a přírody. Pro pokročilejší zájemce je možnost výroby vlastního zinu stejnou technikou. Workshop je tak vhodný pro všechny věkové kategorie.
Kreativní studio Yervor ztvárňuje grafiku analogovou i digitální cestou. Mezi témata patří příroda či tvorba pro děti. Vznikají hravé tištěné artefakty, jako jsou pexesa, samolepky či pohlednice, ale i krátké animace v digitálním prostředí.
Více:@yervor.studio
WORKSHOP – VÝROBA BYLINKOVÉ SOLI – Zuzana Vosýnková – 13:00 – 16:00
Milovnice bylinek a bylinkaření Zuzana Vosýnková vás naučí míchat bylinkové soli a ráda poradí k čemu je jaká bylinka dobrá.
O Zuzce:
Od dětství jsem byla naučená sbírat Podběl lékařský a postupně jsem navýšila druhy bylin a začala se o nich více učit a více sbírat a zkoušet si doma čajové směsi jen tak pro nás. Občas jsem zkusila nějakou tinkturu atd. A teď mě chytla velká energie něco vytvářet právě z bylin, takže jsem začala dělat švédské kapky, nechala si ručně nakreslit krásnou etiketu. Pak jsem pokračovala vykuřovacími svazky, teď pracuji na solích do koupele.
Miluju přírodu, energii přírody, oslavy přírody, v přírodě je mi nejlíp.
Více: https://www.instagram.com/beranekuna/
KONCERTY:
14:00 – 14:45 COUBEY – indie, folk, pop
Petr Kubát pod aliasem Coubey je songwriter z Prahy, který se prezentuje svou šťastně melancholickou hudbou především z jeho introspektivních zážitků a pohledů na svět. Hudbě se začal věnovat v 17 letech, kdy si začal psát vlastní texty a nahrávat písničky na Youtube. Jeho styl by byl nejvíce přiblížitelný do žánru indie-folk-pop. Jeho hudbu byste si nejvíce spojili s nahrávky kapel The Lumineers či Ed Sheeran. 29. 9. 2023 vydává svoje první oficiální album s názvem „Butterflies collection“. Letos se účastnil festivalu Colors of Ostrava a Votvírák v rámci soutěže objevů.
Více: https://www.instagram.com/c0ubey/, https://www.facebook.com/Coubeymusic
16:00 – 18:00 HRAJU V PATIU PRO PEJSKY – DUO FUEGO
Zveme vás na speciální a závěrečné Hraju v Patiu v této sezóně! Nejen že je součástí programu Zažít město jinak v Atriu i na ulici Čajkovského, ale také (A HLAVNĚ) je tentokrát věnováno na podporu útulků. Kafe Atrium zajistí skvělý hudební zážitek a Běhejme a pomáhejme útulkům zase spoustu krásných hrníčků, triček a všeho možného s motivy pejsků a kočiček 🙂 Vemte své domácí mazlíčky, ratolesti, kamarády a taky nějaký zlaťáky a přijďte se nechat unést španělskými rytmy.
DUO FUEGO – Divoká Rumba
Pocházející ze severu a jihu Španělska – Albert (Barcelona) a David (Córdoba) sdílejí svou hudbu založenou na španělské rumbě a latinských rytmech. S kytarami, hlasy a tradičním cajonem je představení výletem do ulic Andalusie, Katalánska nebo Kuby. Od jemných boler po vysoké tempo rumby, vše filtrováno jejich vlastním stylem.
Běhejme a pomáhejme útulkům je nezisková organizace pomáhající týraným a opuštěným zvířatům v celé České republice.

—–

Akce probíhá v rámci celorepublikových sousedských slavností Zažít město jinak. 

VSTUP ZDARMA