Atrium Žižkov logo

Žižkovská noc – Divadlo X10 – Ur-Fascism

Pá 29. 10. 2021

Přijďte 29. října od  19:30 na divadelní inscenaci podle textu Umberta Eca, které vloni získalo cenu Thalie v kategorii Alternativní divadlo. (Pozor, čas začátku představení jsme museli posunout z 20 hodin na 19:30, důvodem je využití venkovních prostor v úvodní části představení, za nepříjemnosti způsobené tímto časovým posunem se spolu s organizátorem akce velmi omlouváme.) Start představení bude již v 19:30 – důvodem je využití venkovních prostor v úvodní části představení – za nepříjemnosti způsobené tímto časovým posunem se omlouváme /případně se omlouvá produkce Žižkovské noci?

Herec a performer Jakub Gottwald ve svém projektu ukazuje, že podstatou všech našich problémů je špatné myšlení a jedinou logickou cestou ven je hledání myšlení lepšího. V představení máte možnost se poprvé setkat s Ecovým textem v českém překladu, jedná se o krátký projev, který italský spisovatel pronesl v roce 1995 na Kolumbijské univerzitě. Performance otevírá mnoho otázek a předkládá tezi, že objevitel nemůže vědět, co objevuje, dokud to neobjeví. Zdá se, že směřování myšlenky působí už dávno před tím, než si uvědomíme, kam vlastně chceme dospět.

Tvůrčí tým: Jakub Gottwald, Aleš Čermák, Filip Šebšajevič, Ivo Sedláček, Štěpán Krahulec, Jaro Repka, Pavla Klouzalová. Projekt vznikl pod produkční skupinou STK Theatre Concept a za podpory Státního fondu kultury ČR.

Desátý ročník multižánrového festivalu Žižkovská noc nabídne divadelní vystoupení a literární i hudební akce na různých místech. Během tří dnů a tří nocí vystoupí několik stovek umělců.

VSTUPENKY NA WWW.ZIZKOVSKANOC.CZ, TŘÍDENNÍ VSTUP 699 KČ, JEDNODENNÍ VSTUP 299 KČ, 90 MINUT

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Na základě mimořádných opatření platí pro účast na našich akcích tyto podmínky.

Při vstupu je nutné se prokázat:

  • negativním PCR testem, který je starý maximálně 7 dní od odběru
  • antigenním testem, který je starý maximálně 72 hodin od odběru
  • dokladem o nákaze v posledních 180 dnech
  • certifikátem o absolvování druhé dávky očkování, od které uplynulo nejméně 14 dní
  • certifikátem o absolvování jednodávkového očkování, od kterého uplynulo nejméně 14 dní

Dále vás prosíme o dodržování 3R:

  • myjte si ruce
  • noste respirátory
  • dodržujte rozestupy

Na děti do 6 let se tyto podmínky nevztahují. Mladší 18 let mohou mít potvrzení o bezinfekčnosti od své školy či od zákonného zástupce.