Atrium Žižkov logo

Hudba, slovo a cit: Taťjana Medvecká & Klavírní kvarteto Josefa Suka

Po 07. 02. 2022

19:30

Neboj se, ničeho se neboj a třeba bylo nejvíc zle, vždycky se najde někde člověk, který se vejde na housle… Tyto a další krásné verše Jana Skácela si mohou diváci poslechnout ve skladbě Marty Jiráčkové Důvěrná sdělení v podání Taťjany Medvecké a Klavírního kvarteta Josefa Suka. Vystoupení je pořádáno v rámci oslav stého výročí narození slavného českého básníka. Klavírní kvarteto Josefa Suka slaví také, a to patnáct let od vzniku souboru. Kromě pocty Skácelovi se diváci dočkají i skladeb Josefa Suka a Gustava Mahlera.

Úvodem koncertního večera se můžete těšit také na krátkou přednášku docenta a prvního šéfredaktora polistopadového časopisu a nakladatelství Host Igora Fice, který vás blíže seznámí s básníkovým životem a jeho dílem.

Program:
• Úvod k životu a dílu Jana Skácela – doc. Mgr. Igor Fic, Dr.
• Marta Jiráčková: Pětidílný cyklus pro klavírní kvarteto op.66 Communicatio intima s recitací básní Jana Skácela Taťjanou Medveckou
Přestávka
• Gustav Mahler – Klavírní kvartet a moll – jednovětý
• Josef Suk – Klavírní kvartet a moll op. 1

Účinkující
Taťjana Medvecká – recitace
Klavírní kvarteto Josefa Suka hraje ve složení:
Radim Kresta – housle
Eva Krestová – viola
Aneta Šudáková – violoncello
Václav Mácha – klavír

Tato akce se koná za podpory Státního fondu kultury

HUDBA, SLOVO A CIT
Nová koncertní řada Atria na Žižkově “Hudba, slovo a cit“ akcentuje propojení žánru melodramu, hudby a poesie. V rámci této řady jsme ke spolupráci přizvali renomované hudebníky, kteří doprovodí přední české herce: Taťjanu Medveckou, Vladimíra Javorského nebo Jaromíra Medunu. Prostor dostanou také mladí skladatelé a interpreti, a to vybraní finalisté Mezinárodní soutěže Zdeňka Fibicha v kompozici melodramů. Koncertní řada tak nabídne jak klasické pojetí koncertního melodramu v díle Enoch Arden od Richarda Strausse nebo během večera s českým koncertním melodramem, na jehož dramaturgii se podílela Společnost Zdeňka Fibicha, tak i částečně improvizované hudebně-poetické vystoupení Ireny a Vojtěcha Havlových, kteří budou doprovázet přednes Vladimíra Javorského.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Děkujeme, že nám pomáháte dodržovat aktuální mimořádná opatření. Najdete je na https://atriumzizkov.cz/mimoradna-opatreni