Atrium Žižkov logo

ATRIUM40: Narozeninový koncert Atrium má Vážný zájem – Německý klasický romantismus

Pá 26. 04. 2024
20:00 | koncert | sál

Skladby tří německých autorů naplní narozeninový koncert ke 40. výročí Atria Žižkov ve spolupráci se spolkem Vážný zájem. Interprety večera budou přední čeští hudebníci, klavírista Marek Kozák, klarinetista Igor Františák a violoncellista Michal Kaňka. V díle Ludwiga van Beethovena lze sledovat postupný přechod z klasicismu do romantismu. V rámci večera zazní díla, která spadají do závěru jeho raného období a obě čerpají témata z oper tehdejších Beethovenových současníků. Program vyvrcholí stěžejními díly Roberta Schumanna a Johannesa Brahmse, Fantazijními kusy a Triem a moll. Celý večer bude orámován četbou německé poezie, která je spjata s uvedenými hudebními autory.  

ATRIUM MÁ VÁŽNÝ ZÁJEM 

Před sedmi lety se z původně dvoudenního happeningu koncertů vážné hudby zrodila platforma Vážný zájem, která od té doby uspořádala stovky domácích koncertů po celé republice. V roce 2023 jsme se rozhodli přenést spolu s touto iniciativou atmosféru domácích koncertů nově i do Atria Žižkov v podobě nové série koncertů. Vážný zájem tak vůbec poprvé vstoupil do spolupráce pod střechu veřejné instituce a v barokním sále Atria buduje sousedský obývák. 

vstupné exclusive 800 Kč, super 500 Kč, classic 350 Kč, studenti, senioři, ZTP a ZTP/P 300 Kč ● 100 min ● pořádají Vážný zájem a Atrium Žižkov ● sál

Oslavte s námi v dubnu 40. narozeniny Atria:

ATRIUM40: Čtyřicet let zasvěceno umění – Vernisáž venkovní expozice
ATRIUM40: Víc než kostel – narozeninová oslava
ATRIUM40: Narozeninový víkend s Heartnoize – Shida Shahabi (SE, IR)
ATRIUM40: Narozeninový víkend s Heartnoize – BITOI (SE, DK)