Atrium Žižkov logo

ATRIUM40: Narozeninový víkend s Heartnoize – Shida Shahabi (SE, IR)

So 13. 04. 2024
20:00 | koncert | sál

Minimalistické kompozice, které ovšem nepostrádají hloubku a elegantní práce s akustickými i elektronickými nástroji. Taková je hudba švédsko-íránské skladatelky a pianistky Shidy Shahabi. Tu si na svůj nadcházející monumentální večer v Londýně přizvala společně s Tirzah nebo Big Thief legenda PJ Harvey. Co přesně ji na skladatelce oslovilo budeme moct slyšet 13. dubna v prostorách kulturního centra Atrium Žižkov, kam ji Heartnoize přiváží na oslavu výročí 40 let od založení.

Shida Shahabi vyrůstala za zvuků klasiky i perského popu 70. let, nejvíc ji ale ovlivnila láska jejích rodičů k hudbě obecně. Během studií na stockholmském institutu umění se své oblíbené disciplíně začala věnovat naplno, ať už jako interpretka, nebo jako skladatelska soundtracků pro filmy a divadlo. Její debutové album z roku 2018 zachycovalo v něžných klavírních kompozicích teplo a pohodlí domova. Loňská nahrávka Living Circle vydaná na labelu Fat Cat se oproti první desce posouvá blíž k elektronice, ozývají se v ní vytříbené melodie, táhlé drony i rozostřené vokály. Nabízí tak prožitek, který je racionální i čistě emoční.  

Koncertní křídlo od Steinway and sons rozezní Shahabi za doprovodu dvou dalších hudebníků. Vstupné k sezení je k dispozici za 450 Kč na Gooutu.  

›  https://youtu.be/GJL_SImLSzY?si=TrwwiGvO2N-oPpCH
›  https://shida-shahabi.bandcamp.com/album/living-circle
›  https://www.instagram.com/shidash/ 

● koncert ● vstupné 450 Kč ● sál ● pořádá Heartnoize a Atrium Žižkov

Akce proběhne za podpory Ministerstva kultury ČR, Magistrátu hlavního města Prahy a městské části Praha 3.

Oslavte s námi v dubnu 40. narozeniny Atria:

ATRIUM40: Čtyřicet let zasvěceno umění – Vernisáž venkovní expozice
ATRIUM40: Víc než kostel – narozeninová oslava
ATRIUM40: Narozeninový víkend s Heartnoize – BITOI (SE, DK)
ATRIUM40: Narozeninový koncert Atrium má Vážný zájem – Německý klasický romantismus