Atrium Žižkov logo

ATRIUM40: Narozeninový víkend s Heartnoize – BITOI (SE, DK)

Ne 14. 04. 2024
19:30 | koncert | sál

Folkové zaříkávání i ptačí zpěv. Na oslavu 40 let Atria dp Prahy míří 𝖡𝖨𝖳𝖮𝖨, švédsko-dánská kapela, která spojuje jeden z nejstarších nástrojů – lidský hlas s relativně novým zvukem basové kytary a elektronickou postprodukcí. 

𝖡𝖨𝖳𝖮𝖨 je zkratka pro Bass Is The Original Instrument a právě na čtyřstrunném nástroji a baskytaristovi Cassiusovi Lambertovi stojí hudební projekt, který zkoumá hranice lidského hlasu, tvorby a propojení mezi performujícím hráčem a třemi vokalistkami. Heartnoize uvádí českou premiéru BITOI v rámci oslav výročí 40 let od založení Atria Žižkov.  

Texty BITOI jsou založeny na fonetických výslovnostech zvuků ptáků, se kterými se prolíná bubnování na hlasivky, vrstvení tónů a harmonií, které připomíná třeba vokály Holly Herndon generované s pomocí umělé inteligence. Skupina tak naživo vytváří hypnotickou hudbu prolínající tradiční postupy se současnými technologiemi. Kvartet BITOI patří mezi nejnovější projekty švédsko-etiopského skladatele a producenta Cassiuse Lamberta, který si k sobě na podium přizval tři zpěvačky – Alexandru Shabo, Anju Tietze Lahrmann a Agnes Åhlund.

koncert ● vstupné 350 Kč ● vstupenky prodává organizátor na goout.cz ● 60 min ● pořádají Heartnoize a Atrium Žižkov ● sál

Oslavte s námi v dubnu 40. narozeniny Atria:

ATRIUM40: Čtyřicet let zasvěceno umění – Vernisáž venkovní expozice
ATRIUM40: Víc než kostel – narozeninová oslava
ATRIUM40: Narozeninový víkend s Heartnoize – Shida Shahabi (SE, IR)
ATRIUM40: Narozeninový koncert Atrium má Vážný zájem – Německý klasický romantismus